Причина за свалянето на правителството на Кирил Петков не беше нито

...
Причина за свалянето на правителството на Кирил Петков не беше нито
Коментари Харесай

Политолог с гореща прогноза, за коя партия ще е тежко

Причина за свалянето на държавното управление на Кирил Петков не беше нито Северна Македония, нито финансов, стопански колапс. Може би същинското пояснение е в опита да се върнат договарянията с " Газпром ". Това се вижда и сега. Навярно опитът ще е несполучлив, само че той сплоти всички, които желаеха кабинетът " Петков " да падне.

Това разяснява пред Радио София политологът доцент Даниел Смилов, преподавател и програмен шеф на Центъра за демократични тактики.

По думите му, част от дилемите на политиците е явяването на избори, някои от тях даже съзнателно ги провокират. Ако има изморени от четвърти избор за година и половина – това са гласоподавателите.

Отново вземат участие много партии и обединения (29) и се чака бъдещият парламент да бъде фрагментиран. Според последните изследвания сочат, че най-малко 6 партии са с действителни шансове за влизане в Народното събрание.

" От едната страна са тези, които настояват, че сегашната обстановка е пагубна, ръководството на предходното държавно управление е довело до доста тежки проблеми. В тази категория бих сложил антисистемната партия " Възраждане ", на отрицателна акция залагат от ГЕРБ. Виждаме Борисов в относително непознато амплоа – навъсен, недоволстващ, критикуващ непрестанно предходните ръководещи. Очевидно това ще бъде тонът и духът на акцията на ГЕРБ. "

По думите на Смилов, други партии са по-умерени в рецензиите си. " Демократична България "  и  " Продължаваме промяната "  този път няма по какъв начин да концентрират акцията си единствено с рецензия на модела Борисов. В момента жителите имат съображение да се тормозят от инфлацията, да вземем за пример. От тези политически обединения би трябвало да убедят гласоподавателите, че биха могли да изведат страната от рецесиите.

Политологът добави, че макар отварянето на ножицата сред първите партии в последните социологически изследвания, дистанцията сред ГЕРБ и втората Политическа партия е преодолима. Българска социалистическа партия е в тежка обстановка. Червените са застрашени да бъдат изпреварени от " Възраждане ".

При толкоз действителни политически проблеми, надали ваденето на темата за референдума от ИТН е най-хубавият ход, а по-скоро опит да се завоюват няколко гласа повече за постигане на заветната линия от 4% за влизане в Народното събрание.
Източник: standartnews.com

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР